Invest Build Media
Бизнес и Инвестиции

Поставят 50 зарядни станции за електромобили в София

Стартира процедура за изграждане на 50 зарядни станции за електромобили на 25 локации на територията на София. Изграждането на зарядна инфраструктура е част от мерките за намаляване на вредните емисии във въздуха с осигуряване на условия за електрически автомобили. По последни данни в София са регистрирани 350, като само в последната половин година са новорегистрираните електромобила са 100. Конкурсът за изграждането на зарядни станции ще се проведе по одобрените схеми от главния архитект с 25-те локации на публична общинска собственост.

До края на годината ще бъдат пуснати и първите 20 електробуса, които бяха закупени за градския транспорт. Столична община работи активно за екологичен и модерен градски транспорт – за 10 години са въведени в експлоатация 30 км нови метро линии, подменени са 90% от тролеите и се закупуват нови трамваи. Пред следващата година ще пристигнат още 13 нови трамвая.

Вижте още

60 нови автобуса за градския транспорт в София пристигат този октомври

ivan

Към 2030 година 800 милиона работни места ще бъдат изместени от роботите

ivan

Кипър представя ‘умни’ светофари: Нов подход към градската мобилност

Напишете коментар