Invest Build Media
Имоти и строителство

Спешен ремонт ще бъде извършен в Националната библиотека

Спешен ремонт започва в Националната библиотека заради силни течове. Това стана ясно след посещение на министъра на културата Вежди Рашидов.

След вчерашния проливен дъжд водата е протекла в един от коридорите, както и в хранилище на последния етаж. Няма щети по книгите и ръкописите, но влагата не позволява правилното им съхранение. Министерството на културата ще осигури и средства за по-голям ремонт на библиотеката през пролетта. Такъв не е правен повече от 50 години.

Ще бъде поправен покривът, който е в най-тежко състояние, а в част от хранилищата ще бъдат подобрени условията за опазване на книжовното ни наследство. Предвидено е след края на ремонта да бъдат закупени нови стелажи, на които да бъде подредена експозиция с ценни книги във фоайето на институцията.

Вижте още

Регионалното министерство не приема вина за наводнението в „Аспарухово“

ivan

На 1 май стартира рехабилитация на входа на Бургас от магистрала Тракия

ivan

Демонтаж на светофар в София: Временни затруднения в движението

Напишете коментар