Invest Build Media
Бизнес и Инвестиции

Китай с инвестиция за 10 милиона лева у нас

Китайската компания Pan-China Fastening Systems Co. (PCFS) ще инвестира в завод в България. Със седалище в Шанхай дружеството е фокусирано върху валцоването на тръбни резби и притежава над 20 патента.

Планираната инвестиция от компанията е във фабрика за тръбни резби в размер на 10 млн. лв. в следващите три години за изграждането на 40 малки автоматизирани производствени линии. Тя би осигурила около 25 нови работни места.

„Искаме да продаваме нашите продукти на европейския пазар и България е добро място за инвестиране в производство“, посочва основателят на компанията Джим Зу, предава economic.bg.

Той е провел среща с ръководството на държавната Национална компания Индустриални зони (НКИЗ), която е представила индустриалния парк в Божурище като опция за инвестицията.

Основите на компанията датират от 1989 г. и са положени от Джим Зу, инженер по професия и образование. Визията на Зу е да донесе напредък във водопроводната индустрия. Компанията започва с производството на галванизирани стоманени и черни стоманени тръби.

Вижте още

Маргарита Генчева: И последният агроном напусна Областна дирекция Земеделие – Силистра

Българин направи дарение от 1 млн. лв. за борба с COVID-19

leni

Гърция заделя 50 млрд. евро за по-иновативни въглищни централи

leni

Напишете коментар