Invest Build Media
Бизнес и Инвестиции Имоти и строителство

Имущество в България: Надеждност и ръст на цените през новата година

„Въпреки прогнозите за спукване на имотния балон у нас, експерти предвиждат повишено търсене и ръст на цените на имотния пазар у нас и през 2023 г.“ Това каза в интервю неотдавна инж. Георги Шопов, председател на Управителния съвет на Националната асоциация на строителните предприемачи.

Според него има ръст на търсенето, заради усещането на хората, че спестяванията им се топят и най-сигурното убежище за парите им е жилище в големия град.

„Дори в период на световна здравна криза през изминалите години и в близост до бушуващ военен конфликт през последната година, луксозното строителство показа, че е конкурентно и не се влияе от икономическите кризи. И тази година основната цел на церемонията е да подпомогне популяризирането и отличаването на добрите практики в луксозното строителство, успехите на българските строителни компании и архитекти у нас и по света, да подпомогне техните стремежи за по-добро качество на живот в България“, споделят съорганизаторите на събитието Патриция Кирилова и Дончо Георгиев.

 

Вижте още

Строители: Не искаме помощи, а да продължим да работим

leni

Пак е спряна обществената поръчка за проектиране и строителство на тунел Железница

ivan

Половината изравнителни сметки за парно в София ще бъдат преразгледани

ivan

Напишете коментар