Invest Build Media
Туризъм и Екология

Варна влезе в категорията на круизните градове

Варна вече е част от географската карта с круизните дестинации, след като Порт Варна бе приет официално в Асоциацията на Средиземноморските круизни пристанища MedCruise.

Богатата история и големият брой културно-исторически обекти в града го превръщат в магнетична дестинация за туристи, пристигащи по вода. Благоустрояването и модернизирането на територията край Морската гара допълнително повишават атрактивността на Варна като круизна дестинация.

Тази година летният туристически сезон в града практически продължава и през октомври. След регатата „Тол Шипс”, която събра десетки хиляди варненци и гости на града, пасажерски кораби продължават да акостират на Морската гара.

На 18 октомври на пристан се очаква да застане най-големият пътнически кораб за сезон 2016 – Boudicca, който води около 900 пасажери.

Вижте още

„Холандия“ официално престана да съществува

leni

Съд в Истанбул забрани достъпа до платформата за резервации Booking.com

ivan

Министърът на туризма предлага отпадане на повторната категоризация на обекти

ivan

Напишете коментар