Invest Build Media
Бизнес и Инвестиции

Гърция е вън от продължилите 8 години спасителни програми за икономиката ѝ

Гърция излезе успешно от последната си спасителна програма, договорена преди три години, за да помогне на страната да се справи с последиците от дълговата криза. Това обяви председателят на Еврогрупата Мариу Сентену.

Гърция „може да си стои на краката“, допълни португалският министър на финансите, като отбеляза, че „това е станало възможно благодарение на изключителните усилия на гръцкия народ, доброто сътрудничество със сегашното гръцко правителство и подкрепата на европейските партньори чрез кредити и облекчаване на дълговете“.

Спасителни програми за подпомагане на икономиката на южната ни съседка продължиха 8 години.

Кризата беше съпътствана с многобройни улични протести, резки политически завои в управлението на страната, рекордна безработица, повишаване на данъците и намаляване на заплатите и пенсиите в Гърция.

В навечерието на историческия за Атина момент изпълнителният директор на Европейския механизъм за стабилност Клаус Реглинг призова Гърция да се придържа строго към условията на договора с кредиторите.

Вижте още

Южноафрикански инвестиционен фонд купува Paradise Center в София

ivan

АПИ обяви обществена поръчка за пътни знаци за следващите 5 години

ivan

Фирма от Германия ще строи завод край Плевен с 2000 работни места

ivan

Напишете коментар