Invest Build Media
Имоти и строителство

Машина 300 тона за копаене на столичното метро пътува от Козлодуй за София

Огромната земекопна машина, необходима за строителството на столичното метро, ще бъде транспортирана от Козлодуй до София в следващите дни. Днес т.нар. къртица тръгна от площадката на АЕЦ „Козлодуй“ и в неделя трябва да пристигне в столицата, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).

Машината ще бъде транспортирана само през светлата част от денонощието. Извънгабаритното превозно средство, заедно с ремаркето и товара, е с дължина 59 м, ширина 5.2 м, височина 4.6 м и обща маса 335 т.

Къртицата ще премине по следния маршрут: път II-11 АЕЦ „Козлодуй“ – Хърлец – път III-101 Гложене – Бутан – път III-1503 Софрониево – път II-15 Крушовица – обходен път на Враца – път I-1 Враца – Мездра – Ботевград – Врачеш – Ботевградски проход (Арабаконашки проход) – път III-1001 Горно Камарци – път I-6 Саранци – София – Северна скоростна тангента – Западна дъга – ул. „Любляна“ – бул. „Овча купел“ – ул. „Житница“.

marshrut-mashina-metro-karta

Вижте още

ДНСК спира за постоянно след седмица строителството на сградата „Златен век“

ivan

4 млрд. лв. трябват, за да се приведат родните пътища в отлично състояние

admin

Няма да искат документ от НАП за задължения от оценяващите строителни продукти

ivan

Напишете коментар