Invest Build Media
Бизнес и Инвестиции

Машиностроителна компания се готви да отваря завод във Видин

Сериозна компания в областта на машиностроенето има интерес да разкрие производствен и логистичен център край Видин на площ от над 20 декара, като преговорите са в напреднала фаза. За това информира заместник-министърът на икономиката Александър Манолев по време на дискусия за демографските и социални проблеми в област Видин, организирана от Министерството на труда и социалната политика.

„За мен индустриална зона Видин е една от най-перспективните за развитие в цяла България“, каза зам.-министър Манолев, предаде пресслужбата на икономическото министерство.

По думите му зоната е особено атрактивна за компании от Централна Европа заради възможността да се използва река Дунав като транспортна връзка.

„Този регион е перспективен за развитие и правителството го презентира приоритетно пред потенциални инвеститори“, посочи Александър Манолев и акцентира върху факта, че с решение на кабинета е премахната разпоредбата, с която се забранява да се продават терени и да се отстъпва право на строеж в индустриална зона Видин.

От неговото изказване стана ясно, че в рамките на ОП „Иновации и конкурентоспособност“ (ОПИК) е заложена „хоризонтална цел за насърчаване на икономическото развитие на Северозападния район“.

„Към момента около 30% от всички сключени договори по ОПИК се реализират в Северозападна България. Те са на обща стойност над 264 млн. лева, като 158 от тях вече са успешно приключили и благодарение на тях са инвестирани над 73 млн. лева в икономиката на региона“, съобщи зам.-министър Манолев.

Вижте още

Цената на тока остава непроменена поне до края на годината

ivan

Раздадоха наградите за отговорен бизнес за 2016 година

ivan

Еврокомисията взема мерки срещу нелоялните търговски действия при продажбата на храни

ivan

Напишете коментар